سفید کردن دندان در کلینیک

راه های سفید کردن دندان در کلینیک

برای بسیاری از افراد، میزان سفیدی دندان ها به طور طبیعی کاهش می یابد. لکه های سطحی و تغییر رنگ روی دندان ها معمولاً نتیجه غذا ، نوشیدنی یا دخانیات است. رنگدانه موجود در این محصولات درون مینای دندان قرار گرفته و با گذشت زمان ، این رنگدانه ها باعث تیرگی بیشتر دندان ها می شوند. بهداشت مناسب دهان و دندان و استفاده روزانه از خمیر دندان و دهانشویه می تواند روند کار را به تاخیر بیاندازد ، اما پس از جذب رنگدانه ها ، این تغییر رنگ فقط با سفید کردن دندان ها قابل حذف است.

سفید کردن دندان در کلینیکسفید کردن دندان در کلینیک

بیشتر افراد مبتلا به تغییر رنگ می توانند از طریق روش های سفید کردن دندان ها با روش های مختلف، به رنگ سفیدتر روی دندان های خود برسند. معمولاً برای دستیابی به دندان های سفیدتر یک جلسه درمانی با نتیجه ای که چندین سال ماندگاری دارد، کافی است.

لبخند بریل - ایمن و مؤثر

همه ژل های سفید کننده، دندان های شفاف درخشان ایجاد می کنند و دارای pH خنثی مورد تأیید اتحادیه اروپا هستند. ژل ها همچنین حاوی مواد افزودنی هستند که از حساسیت دندان جلوگیری می کنند و باعث تقویت لعاب دندان می شود. از نور پلاسما با حداقل تولید گرما استفاده می شود تا باعث آسیب به خمیر داخل دندان نشود. همچنین نور پلاسما کاملاً عاری از طول موج های مضر و اشعه ماوراء بنفش است.

روش های مختلف سفید کردن دندانروش های مختلف سفید کردن دندان

قبل از مراجعه به دندانپزشک برای سفید کردن دندان ها، دهان و دندان بیمار به طور کامل توسط پزشک بررسی می شود تا اطمینان حاصل شود که شخص تحت معالجه دارای آسیب ها و حفره هایی روی دندان نیست و مشکلی برای استفاده از مواد سفید کننده ندارد. نحوه انجام یک روش سفید کردن دندان بستگی به این دارد که کدام روش درمانی را برای انجام آن انتخاب کنید. قبل از شروع سفید کردن دندان توسط پزشک مراحل زیر انجام می شود:

  1. اظهار نامه بهداشتی

قبل از درمان، مشتری اظهارنامه بهداشتی را پر می کند. این فرم به منظور اطلاع از سابقه پزشکی مشتری و برای امنیت شخصی مشتری است.

  1. صیقل دادن دندان ها

درمان با تمیز کردن کامل دندان ها برای از بین بردن لکه ها و پوشش های سطحی آغاز می شود.

  1. محافظ - از لثه محافظت می کند

پس از آن محافظ (ماده پلاستیکی روان که لثه ها را از ژل سفید کننده محافظت می کند) در امتداد لثه اعمال می شود.

4- سفید کردن دندان ها

هنگامی که لثه محافظت می شود، ژل با پراکسید هیدروژن مستقیماً روی دندان ها اعمال می شود و با نور پلاسما آبی فعال می شود. این نور باعث فعال شدن ژل می شود و دندان ها را سفید می کند. فعال کردن ژل باعث سرعت بخشیدن به فرآیند می شود. در هر کلینیک، ژل سفید کننده در کل سه بار استفاده می شود. درمان 1 تا 5 ساعت طول می کشد.

  1. NanoSeal Total +

در مواردی که تغییر رنگ ها وجود داشته است ، و شکاف های بسیار کمی در سطح دندان وجود داشته باشد از مواد دیگری استفاده می شود. پزشکان توصیه می کند حداقل 72 ساعت پس از درمان سفید کردن دندان ها از تنباکو و مواد غذایی و نوشیدنی های به شدت رنگی خودداری کنید. NanoSeal Total + به عنوان گزینه ای در پایان درمان می تواند برای ترمیم مینای دندان استفاده شود. این ماده عوارض جانبی را به حداقل می رساند و به شما امکان می دهد بعد از درمان هر آنچه را که می خواهید بخورید و بنوشید.

هیدروژن پراکسید - محرک فعال

رایج ترین ماده فعال در آماده سازی های سفید کننده دندان، هیدروژن پراکسید نامیده می شود. گاهی اوقات از مواد دیگری که پراکسید هیدروژن ساطع می کنند استفاده می شود، مثلاً کاربامید نیز به همین روش کار می کند. هنگامی که پراکسید هیدروژن اکسید می شود، رادیکال های آزاد اکسیژن آزاد می شوند که ماده آلی را به دی اکسید کربن و آب تجزیه می کنند. تغییر رنگ روی دندان ها به دلیل مواد غذایی مانند بقایای مواد غذایی ، قهوه و دخانیات است. اینها در طول درمان شکسته می شوند. با این وجود مینای دندان آلی نیست و بنابراین تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

روکش های دندان

یکی از راه های خلاص شدن از دندان های رنگ شده استفاده از روکش های مختلف است. گاهی اوقات تغییر رنگی که در دندان ها به وجود آمده است با مواد تمیز کننده و سفید کننده از بین نمی رود. بنابراین یکی از روش های مفید برای سفید شدن دندان ها استفاده از روکش های کامپوزیتی یا لمینتی است که جلوه ی زیبایی به دندان های شما می بخشد.

بلیچینگ برای سفید کردن دندان

یکی دیگر از روش های سفید کردن دندان ها بلیچینگ است. البته این روش به نسبت روش های دیگر پر هزینه است. ژل مخصوص مورد استفاده در این روش حاوی مقداری پراکسید کاربامید است. همچنین از لیزر آرگون برای فعال کردن این ژل بر روی دندان ها استفاده می شود. با فعال شدن این ژل پراکسید هیدروژن ایجاد می شود که باعث سفیدی و درخشان شدن دندان ها می شود.

بلیچینگ و سفید کردن دندان هابلیچینگ و سفید کردن دندان ها

بعد از اینکه با روش مورد نظر دندان های خود را سفید کردید موارد بهداشتی را رعایت کنید تا مدت زمان بیشتری دندان های شما سفید بمانند. بعد از خوردن غذا و نوشیدنی هایی که باعث رنگ شدن دندان ها می شوند حتما از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.