_____    جراحی فک و صورت    _____

اصلاح فک یا orthognathic در واقع یک عمل جراحی است که برای اصلاح ناهنجاری های فکی انجام می گیرد. اصطلاح “ارتوگناتیک“ از کلمه ی یونانی “orthos” به معنای صاف کردن و “gnathic” به معنای فک می باشد. از این رو اصطلاح ارتوگناتیک به معنای “صاف کردن فک” می باشد.در دنیای پزشکی امروز این اصطلاح به طور مشخصی در مورد درمان به وسیله ی جراحی با هدف صاف کردن و تنظیم مجدد فک صحبت می کند. با انجام این عمل، جویدن، صحبت کردن و نفس کشیدن فرد بهبود خواهد یافت. علاوه بر اینکه این جراحی سبب بهبود عملکرهای طبیعی بدن (جویدن، نفس کشیدن، صحبت کردن و …) می شود، ظاهر بیمار به طور چشمگیری بهبود می یابد.

چه افرادی به جراحی اصلاح فک نیاز دارند؟

افرادی که بین دندان های قدامی شان فاضله وجود دارد (Open Bite) می توانند از این روش جراحی استفاده کنند. در برخی موارد خاص ممکن است میزان رشد فک فوقانی با میزان رشد فک تحتانی یکسان نباشد. نواقص مادرزادی و آسیب های وارده به فک نیز ممکن است تراز فک ها را به هم بریزد. از ارتودنسی دندان ها برای درمان open bite یا انسداد راه تنفس استفاده می شود، اما در جراحی اصلاح فک، اصلاح ناهماهنگی فک ها مد نظر است.

ارزیابی نیازهای شما به منظور انجام عمل اصلاع فک صورت

برای اینکه تشخیص داده شود که آیا شما به جراحی اصلاح فک نیاز دارید یا خیر، نیاز است تا توسط دندانپزشک، ارتودنتیست و جراح فک و صورت مورد ارزیابی قرار بگیرید. جراح فک و صورت تعیین می کند که چه روشی برای اصلاح فک شما مناسب است. سپس پروسه جراحی را شروع می کند. قبل از انجام این عمل نیاز است که بدانید امکان دارد قبل یا بعد از این چروسه جراحی، نیاز به ارتودنسی دندان هایتان داشته باشید. این پروسه درمانی ممکن است چندین سال به طول بینجامد. جراح دهان و فک و صورت شما می داند که این یک تعهد درازمدت برای شما و خانواده تان است. آنها سعی خواهند کرد تا زمان واقعی مورد نیاز برای انجام این پروسه درمانی را به طور واقع بینانه ارزیابی کرده و شما را مطلع سازند.

در طی این جراحی امکان جابجایی یک یا همه اعضای فک فوقانی و تحتانی و چانه وجود دارد. زمان که شما از لازمات این پروسه درمانی آگاه شده و از زمان مورد نیاز برای انجام آن مطلع شدید، تیم درمانی شما بهترین دوره درمانی را برای شما اتخاذ خواهند کرد.

مزایای این روش

این جراحی باعث خواهد شد که دندان هایتان در وضعیت مناسب تری قرار گرفته و عملکرد، ظاهر و سلامتی آنها را بهبود می بخشد. اگرچه هدف اصلی از این جراحی اصلاح محل قرارگیری فک ها بر روی یکدیگر است، اما در طی این عمل فرد از لحاظ ظاهری و همچنین صحبت کردن، بهبودهایی خواهد داشت. نتیجه این عمل می تواند در ظاهر و حتی عملکردهایتان تاثیری شگرف ایجاد کند. از ورژن ظاهری جدید خود لذت ببرید!

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.