کامپوزیت به دندان های طبیعی آسیب می زند؟

آیا کامپوزیت دندان به دندان های طبیعی آسیب می زند؟

ممکن است در مورد روکش های کامپوزیتی تصورات مختلفی وجود داشته باشد که آیا دندان شما را خراب می کند یا خیر. در مورد روکش ها و چگونگی تأثیر آنها بر دهان و دندان های شما نکات مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اگر به دنبال دگرگونی لبخند هستید، کامپوزیت دندان می تواند یکی از بهترین راه ها باشد. با این حال، بسیاری از بیماران نسبت به گرفتن روکش احساس تردید می کنند. آنها می پرسند که آیا روکش باعث آسیب دیدن یا صدمه زدن به دندان های آنها می شود.

ونیرها

هر زمان که می خواهید لبخند خود را بهبود ببخشید، تمیز کردن یا سفید شدن دندان هایتان کافی نیست. هنگامی که بر روی دندان های شما لکه های مختلفی ایجاد می شود روکش های کامپوزیت دندان گزینه های بسیار مناسبی برای زیبایی دندان شما هستند. این دندان ها از دندان های طبیعی شما زیباتر هستند و لبخند شما را بهبود می بخشند، بنابراین دندان های شما سفید و طبیعی می شوند. این روکش ها می توانند باعث صرفه جویی در هزینه های شما شوند.

آسیب کامپوزیت هاآسیب کامپوزیت ها

کامپوزیت دندان و دندان های شما

آیا روکش های کامپوزیت دندان های شما را خراب می کنند؟ خیر، آنها این کار را نمی کنند. ونیرها دندان های طبیعی شما را خراب نمی کنند. روکش های کامپوزیت دندان برای تقویت زیبایی دندان های شما هستند و متناسب با لبخند شما و دهان شما خواهند بود. از رزین کامپوزیتی برای اتصال به دندان های طبیعی استفاده می شود و سپس این ماده بر روی دندان ها سفت و سخت می شود. هنگامی که روکش ها سخت شدند و به دندان ها پیوند زده شدند، صیقل داده می شوند تا لبخند زیبایی شکل گیرد.

رزینی که برای چسباندن روکش ها به دندان ها استفاده می شود باعث خراب شدن دندان زیر رزین نمی شود. روکش چینی مانند دندان های شما از مینای دندان ساخته نمی شود. ونیر دندان شما را لکه دار نمی کند، بنابراین می توانید مایعات تیره مانند قهوه را بدون نگرانی از لکه های روی دندان ها بنوشید. همچنین ونیرها بسیار سخت و مقاوم در برابر آسیب ها هستند. ونیرهای کامپوزیتی به دندان های طبیعی آسیب نمی رسانند و باعث می شوند دندان ها در برابر لکه و همچنین آسیب دندان ها مقاوم باشند.

ونیرهای کامپوزیت

استفاده از روکش های کامپوزیت دندان نسبت به لمینت دارای مزایایی است. در مقایسه با روکش های چینی، روکش کامپوزیتی هزینه کمتری خواهد داشت. برای کسانی که پول زیادی برای استفاده از لمینت ها ندارند، گزینه بهتری است. معمولاً می توانید روکش های کامپوزیتی را در همان روز نصب کنید زیرا به سرعت آماده می شوند. ونیرها به شکل دندان ها تراشیده می شوند.

کامپوزیت و آسیب به دندان های طبیعیکامپوزیت و آسیب به دندان های طبیعی

روکش چینی سنتی قابل برگشت نیست، زیرا ساختار دندان به طور دائمی تغییر می کند. تقریباً ½ میلی متر مینای دندان از سطح دندان برداشته می شود تا بتواند فضایی برای روکش سفارشی ساخته شده و زیبایی شناسی ایجاد کند، که در این صورت یک لایه بیرونی قوی و بیرونی برای دندان زیر آن ایجاد می شود.

روکش های کامپوزیت (که به عنوان اتصال کامپوزیت نیز شناخته می شوند) نوعی از روکش غیر آماده هستند که قابل جدا شدن هستند و این روش را برخلاف روکش های چینی کاملا برگشت پذیر می کند. محدودیت هایی برای این درمان وجود دارد ، بنابراین بهتر است یک جلسه مشاوره برای ارزیابی کامل و در نظر گرفتن مشخصات در دسترس شما باشد.

آسیب کامپوزیت ها به دندان های طبیعی

توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که روکش های چینی گران تر از روکش های کامپوزیت دندان هستند. موادی که برای اتصال روکش ها به دندان شما استفاده می شود به هیچ وجه به سلامت دهان شما آسیب نمی رساند. گرفتن روکش به طور مستقیم به دندان های شما آسیب نمی رساند. ونیرهای چینی لعاب مانند مانند دندان های طبیعی شما ساخته نشده اند. این امر مفید است زیرا روکش مانند دندان های طبیعی شما لکه دار نمی شود. همچنین روکش ها کاملاً سخت هستند که باعث می شود آنها در برابر آسیب مقاوم باشند. نکته اصلی این است که روکش ها به دندان های شما صدمه نمی زنند بلکه استحکام بیشتری می بخشد و طول عمر آنها را تقویت می کند.

روکش های کامپوزیتی دندانروکش های کامپوزیتی دندان

ممکن است موارد نادری وجود داشته باشد که معلوم شود روکش ها برای بیماران اثرات منفی دارند. مواردی وجود داشته که دندانپزشک بیش از حد مینای دندان را کاهش می دهد و روکش گزینه مناسبی نبوده و این کار باعث آسیب به دندان ها شده است. در این موارد بهترین گزینه بعدی گرفتن تاج است. قبل از اعتماد به پزشک برای انجام کامپوزیت دندان حتما در مورد تجربه پزشک تحقیق کنید. همچنین می توانید از دوستان و خانواده مشورت بگیرید. روش دیگر جستجوی منابع، بررسی و بازخورد آنلاین است. اگر دندانپزشک نظرات منفی بیشتری دارد، وقت آن است که شما به دنبال گزینه بعدی باشید. یک تصمیم آگاهانه شانس کمتری برای بازخورد منفی از پزشک دارد.

بنابراین، کاملاً مشهود است که روکش ها هرگز دندان های شما را خراب نمی کنند. آنها برای بالا بردن استحکام دندان های شما هستند. این موارد بستگی به این دارد که کدام پزشک و به چه صورتی روش را انجام دهد. انتخاب های خود را به درستی برای یک روش موفق انجام دهید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.