کامپوزیت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

کامپوزیت دندان برای شما مناسب است یا خیر؟

پیوند رزین کامپوزیت می تواند یک گزینه سریع، با حداقل عوارض و ارزان برای لبخند زیبا زیبا باشد که به بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. اما دانستن اینکه چه چیزی شما را به گزینه خوبی برای انجام کامپوزیت می کند می تواند به شما در تعیین اینکه آیا این سرمایه گذاری مناسب برای شما است کمک کند.

پیوند کامپوزیت چیست؟

پیوند کامپوزیت یک تکنیک بسیار عالی آرایشی است که در آن نوعی ماده دندانپزشکی مشابه ساختار دندان بر روی دندان های شما قرار داده می شود تا ظاهر لبخند منظم تر و سفید تری داشته باشد. می توان از آن به عنوان یک راه حل آرایشی برای آسیب های پیش آمده مانند تراش دندان ، شکاف دندان و لکه دار شدن دندان و همچنین برای پر کردن حفره های دندان استفاده کرد. برخلاف قرار گرفتن روکش چینی ، که می تواند بیش از دو جلسه طول بکشد ، پیوند رزین کامپوزیت می تواند در یک قرار ملاقات انجام شود.

کامپوزیت دندانکامپوزیت دندان

طبق گفته های پزشکان ، هزینه باندینگ برای یک روش ساده تر مانند پر کردن حفره هزینه ای معقول است. البته بسیاری از برنامه های بیمه دندانپزشکی پیوند کامپوزیت دندان را پوشش نمی دهند ، اما خوب است که بپرسید که آیا بخشی از آنها را پوشش می دهند یا خیر - به خصوص اگر این کار از نظر پزشک برای شما ضروری باشد، که برخی از بیمه گذاران آن را تصدیق می کنند.

پیوند کامپوزیت برای چه کسی مناسب است؟

اتصال رزین کامپوزیت دندان برای همه نیست. اگر لبخند شما به دلایل مختلف یا کمبود لب کج شود، این روش درمانی برای اصلاح آن مفید نخواهد بود. درعوض ،می توانید با دندانپزشک خود صحبت کنید تا بررسی کند که آیا کارهای عمیق تری مانند تنظیم نیش یا هر تراش دادن دندان ها یا ایجاد شکاف در دندان های شما لازم برای اصلاح آن لازم است. پیوند زدن در درجه اول برای افرادی است که به دنبال راه حل زیبایی برای دندان هایی هستند که بر هر طریقی از ظاهر زیبایی برخوردار نیستند.

استفاده از کامپوزیت یکی از تکنیک های بسیار مفید و مؤثر است که در سال های گذشته حدود 50 سال پیش ابداع شده است و طبق اعلام انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) ، بیشتر از سه دهه است که به طور گسترده در دسترس افراد قرار گرفته است.

مزایای کامپوزیت دندانمزایای کامپوزیت دندان

درمان با استفاده از کامپوزیت با برداشتن مقداری از مینای سطح دندان آغاز می شود و به دندانپزشک این امکان را می دهد که بهترین رزین کامپوزیت را بر روی دندان شما بگذارد و به دنبال آن از ماده ای اتصال دهنده استفاده شود. سپس دندانپزشک شما رزین کامپوزیت را به آن اضافه می کند، آن را با یک نور خاص درمان کرده و با صیقل دادن دندان های شما تمام می کند. از آنجا که این فرایند شامل سطح بالایی از تکنیک برای یک قالب و فرم طبیعی است ، بهتر است با یک دندانپزشک که در این زمینه تجربه و تخصص دارد ، همکاری کنید.

در واقع کامپوزیت دندان برای افرادی که دارای مشکلاتی از جمله کجی دندان ها، فاصله بین دندان ها، شکستگی ها، آسیب های وارد شده و تمام مواردی که بر زیبایی دندان تاثیر می گذارند مناسب است. برای انجام کامپوزیت دندان دندان های شما باید از قبل سالم باشند و در صورت داشتن بیماری یا مشکل خاصی در دندان نمی توان از کامپوزیت استفاده کرد.

افرادی که دارای مشکلاتی از جمله پوسیدگی دندان، عفونت ها یا بیماری های لثه، کج بودن بیش از حد دندان ها و ... هستند حتما باید قبل از استفاده از کامپوزیت دندان این مشکلات را برطرف کرده و برای مراحل بعدی از کامپوزیت دندان برای زیبا تر شدن ظاهر دندان ها استفاده کرد.

توجه داشته باشید بهداشت دهان و دندان برای افزایش عمر کامپوزیت ها بسیار مهم است. اگر به تمیزی و بهداشت دندان های خود توجه نمی کنید کامپوزیت دندان برای شما مناسب نیست زیرا به سرعت دچار آسیب می شود.

چه مراقبت های برای کامپوزیت دندان مورد نیاز است؟

با مراقبت طبیعی، مواد کامپوزیت دندان به اندازه کافی بادوام بوده و برای مدت طولانی منظم می آورند. دیگر نیازی به مراجعه به دندانپزشک برای ویزیت های ویژه و نگهداری از آنها نیست. با این وجود ، حتماً بررسی منظم دندانپزشکی و مراقبت روزانه از دهان خود را در اولویت قرار دهید. به عنوان مثال ، دهانشویه هایی مفید می تواند برای افرادی که لثه خود را سخت تر می کنند بعد از درمان پیوندی ، مقاومت لثه را 45 درصد بهبود بخشند. همچنین برای جلوگیری از ترک خوردن باید از گاز گرفتن غذاهای مخصوصاً سخت یا یخ جلوگیری کنید.

اگر به دستیابی به یک لبخند روشن تر علاقه دارید، پیوند کامپوزیت دندان گزینه بسیار خوبی است. حتماً از سایر ضروریات دهان و دندان خود مراقبت کنید.

آیا کامپوزیت برای شما مفید استآیا کامپوزیت برای شما مفید است

این مقاله با هدف ارتقاء درک و دانش در مورد موضوعات عمومی بهداشت دهان و دندان آماده شده است. همچنین به عنوان جایگزینی برای مشاوره حرفه ای ، تشخیص و یا درمان در نظر گرفته شده است. هرگونه سؤالی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی دندان های خود در مورد کامپوزیت دندان داشته باشید، از مشاوره دندانپزشک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بپرسید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.