کامپوزیت برای دندان های شکسته

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 کامپوزیت برای دندان های شکسته

رزین های کامپوزیت دندان مواد مصنوعی هستند که می توانند با رنگ مناسب و مشابه دندان های شما به صورت کاملا طبیعی به نظر برسند. این ماده با استفاده از چسب هایی که جزئی از ساختار دندان می شوند، تقویت می شود و باعث تقویت دندان اصلی می شود. ترمیم با استفاده از کامپوزیت حتی بهتر از دندان اصلی شما می باشد. از روش ترمیم با کامپوزیت می توان برای ترمیم بخش های مختلف دندان و آسیب های ناشی از پوسیدگی استفاده کرد.

کامپوزیت برای دندان شکستهکامپوزیت برای دندان شکسته

 

یکی دیگر از مزایای رزین کامپوزیت دندان این است که دندان سالم باید آماده شود تا برای دریافت جایگزین آماده باشد، زیرا کامپوزیت دندان مستقیماً به ساختار اصلی دندان پیوند زده می شود.

روکش پرسلن لایه‌های بسیار نازک از پرسلن به رنگ دندان است که به دندان وصل می شود. آنها معمولاً در مواقعی که صدمات جدی بیشتری دارند و یا خطری برای دندان وجود دارد، مانند دندان هایی که دچار شکستگی شده اند، برای کانال ریشه توصیه می شوند.

استفاده از روکش های پرسلن ممکن است نیاز به آماده سازی بیشتر دندان داشته باشد. ونیرهای چینی چسبانده شده ماندگاری بیشتری نسبت به رزین های کامپوزیتی دارند. آنها باید از قبل در یک آزمایشگاه ساخته شوند، بنابراین به بیش مراجعه و هزینه بیشتری نیاز دارند.

اگر قصد انتخاب رزین کامپوزیت را برای ترمیم دندان تراشیده و آسیب دیده خود دارید باید همه عوامل را در نظر بگیرید. تصمیم در مورد این انتخاب به خود فرد بستگی دارد.

دندان های شکسته را با پر کردن کامپوزیت برطرف کنید

شکسته شدن دندان می تواند یک اتفاق دردناک باشد که منجر به لبخندی ناخوشایند می شود. متأسفانه، این نوع آسیب ها اغلب اوقات اتفاق می افتد، و برای جلوگیری از عوارض بیشتر، باید هر چه سریع تر شکستگی برطرف شود. اگر با دندان های خرد شده یا شکسته شده سروکار دارید، زمان آن فرا رسیده که پر کننده های کامپوزیتی را در نظر بگیرید.

برطرف کردن شکستگی دندانبرطرف کردن شکستگی دندان

علل شایع شکستگی دندان

بسیاری از افراد تعجب می کنند که دندان هایشان به راحتی دچار شکستگی می شوند. حتی کسانی که دندان های خود را سالم و قوی نگه می دارند، ممکن است بعد از افتادن یا ضربه خوردن در حین یک رویداد، دچار شکستگی دندان شود. دندان ها در حین تصادف یا برخورد یا هنگام غذا خوردن ممکن است دچار شکستگی شوند.

قدرت پر کردن کامپوزیت دندان

پر کردن های سنتی از ترکیب روی، مس، جیوه، قلع و نقره ساخته می شود. این فلزات بسیار بادوام هستند ، اما دارای بسیاری از معایب واضح هستند. نه تنها مشکلات فراوانی ایجاد می کنند بلکه اغلب افراد در هنگام لمس وسایل نقره ای احساس ناراحتی می کنند. پر کردن با استفاده از کامپوزیت دندان دقیقاً مانند پرکننده آمالگام استفاده می شود ، اما به بیماران اجازه می دهد از عوارض جانبی ناخواسته خودداری کنند.

پر کننده های کامپوزیت دندان از یک ماده قوی ساخته شده است که رنگی مشابه دندان های طبیعی بیمار دارد. قبل از اینکه مواد سخت شود، برای پر کردن ترک ها و جایگزینی تراشه ها، به آرامی قالب ریزی می شود. مزیت اصلی پر کردن کامپوزیت این است که آنها پس از نصب، اساساً نامرئی هستند.

نصب مواد کامپوزیتی برای دندان شکسته

قبل از شروع پر شدن، پزشک ابتدا به دهان شما نگاه می کند تا از آسیب بیشتر دندان های اطراف جلوگیری کند. پس از بی حس شدن منطقه، دندانپزشک می تواند دندان را به دقت آماده کرده و مواد را روی ناحیه آسیب دیده بمالد. این فرآیند به منظور دستیابی کامل با شکل دندان طبیعی، به یک پزشک با تجربه نیاز دارد.

پس از نصب مواد، ممکن است از نور مخصوصی برای سخت شدن آن استفاده شود. اگر آسیب دندان نسبتاً کم باشد، این روش در کمتر از 20 یا 30 دقیقه قابل انجام است. با مراقبت های مناسب، پر کردن های کامپوزیتی به طور متوسط ​​هفت سال دوام می آورد.

نصب مواد کامپوزیتینصب مواد کامپوزیتی

حتی اگر دندان های شما توسط سپر مینای دندان (معدنی ترین و سخت ترین بافت انسانی بدن پوشانده شده باشد) دارای نقطه شکست است.

دندان های پوسیده شده مستعد شکستن هستند: دندان هایی که تا حدودی پوسیده شده اند به ویژه مستعد هستند. پس از اینکه دندان هایتان خرد شده یا شکسته شده اند، موارد زیادی وجود دارد که یک دندانپزشک می تواند برای رفع آن، انجام دهد به خصوص پر کردن یا ترمیم رزین کامپوزیت دندان.

دندان های ضعیف نیاز به ترمیم دندان دارند: اگر دندان شما به اندازه کافی ضعیف است و فاقد کلسیم است، ممکن است باعث شکستگی در مینای دندان شود.

باند کامپوزیت یا پیوند رزین کامپوزیت یک تکنیک آرایشی و بهداشتی دندان است که با استفاده از رزین به منظور پوشاندن سوراخ و شکاف روی دندان های شما که ناشی از پوسیدگی دندان و تشکیل حفره است، استفاده می شود. اتصال کامپوزیت دندان چیزی است که می توانید به عنوان یک روش آرایشی و بهداشتی به منظور تکمیل سوراخ های موجود در دندان از آن استفاده کنید. مواد دندانپزشکی موسوم به رزین کامپوزیت به گونه ای شکل داده شده و به دندان شما می رسد که به محض قرار گرفتن در آن قابل مشاهده نیستند.

هنگامی که یک دندانپزشک رزین کامپوزیت دندان را به حفره دندان شما پیوند می زند، او در اصل از مواد پلاستیکی استفاده می کند که کاملا به رنگ دندان های شما است، تا دندان‌های تغییر رنگ داده شده، شکسته شده، تراشیده شده یا پوسیده شده را ترمیم کند. همچنین می توان از آن استفاده کرد تا دندان های کوتاه، بلندتر به نظر برسند یا در مقایسه با رنگ خاکستری پرکننده های آمالگام، زیبایی بیشتری داشته باشند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.