کامپوزیت بدون تراش دندان ها

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کامپوزیت بدون تراش دندان ها

با محبوبیت روزافزون دندانپزشکی آرایشی و بهداشتی، استفاده از کامپوزیت  دندان نه تنها به گزینه ای مناسب برای دندانپزشکان تبدیل شده، بلکه گزینه ای مطمئن و مقرون به صرفه برای بیماران است. این ماده پر کننده مناسب دندان است که می تواند دقیقاً با رنگ دندان مطابقت داشته باشد، کامپوزیت بدون تراش دندان ها و با کمترین میزان تخریب دندان به کار گرفته می شود. کامپوزیت به حفظ مینای طبیعی دندان شما کمک می کند و به دلیل ماهیت کامپوزیت می توان آنها را به راحتی ترمیم کرد.

کامپوزیت بدون تراشکامپوزیت بدون تراش

یک مرور کلی بر کامپوزیت دندان

این روش پیوند قدامی و خلفی ابتدا شامل تطابق مواد پر شده با رنگ دندان است. از ژل اچنت برای تمیز کردن دندان ها استفاده می شود و به دنبال آن از چسب دندان استفاده می شود که به دندانپزشک اجازه می دهد تا مواد پر کننده سفید رنگ را به دندان بچسباند. هنگامی که دندانپزشک شما از شکل کلی کامپوزیت راضی است، با ابزار و وسایل موجود آن را کاملا صاف می کند و به آنها ظاهری کاملا طبیعی می دهد تا با بقیه دندان ها مطابقت داشته باشند.

کامپوزیت دندانکامپوزیت دندان

ممکن است دندانپزشک شما بتواند طول عمر کامپوزیت شما را تضمین کند اما هیچ چیز در دندانپزشکی برای همیشه دوام ندارد. پس از مدت طولانی، موادی که برای پر شدن دندان استفاده شده ممکن است شروع به لکه دار شدن کند. این یک اتفاق معمول است که در دندانپزشکی پیش می آید بنابراین باید مواد پر شده با مواد جدید جایگزین شود.

افرادی که از مواد نقره برای پر کردن استفاده می کنند، بعد از مدتی این مواد باعث ایجاد ترک هایی در دندان می شود و باعث پوسیدگی دندان ها می شود. پر کردن با مواد نقره دیر یا زود باعث سایش دندان می شود و به طور بالقوه به تاج احتیاج دارد. در این موارد، ممکن است دندانپزشک شما به دنبال تغییر آنها در پرش های سفید باشد تا از شکسته شدن دندان و نیاز به تاج در آینده جلوگیری کند. پر کردن دندان با طلای تولید شده در آزمایشگاه برای دندان های شما عالی بسیار عالی است زیرا بسیار ماندگار است. معمولا اجرای کامپوزیت قدامی دشوارتر است. از آنجایی که این دندان ها قابل مشاهده تر هستند، بنابراین موارد دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. شکل نهایی دندان باید متقارن باشد.

کامپوزیت بدون تراش دندان ها

گاهی اوقات برای اجرای کامپوزیت از مواد ویژه ای استفاده می شود. این مواد از لایه ای بسیار نازک تولید شده اند و برای استفاده بر روی دندان قرار می گیرند. برای استفاده از روش کامپوزیت بدون تراش دندان ها به هیچ عنوان نیاز به پر کردن و تراش دندان وجود ندارد. این نوع مواد بسیار نازک هستند و گاهی به اندازه لنز های مورد استفاده چشم هستند.

برای کامپوزیت دندان مواد و روکش های مختلفی وجود دارد. برای کامپوزیت بدون تراش دندان ها از نازک ترین روکش موجود استفاده می شود.

روش های مختلف کامپوزیت دندانروش های مختلف کامپوزیت دندان

مزایای استفاده از کامپوزیت بدون تراش دندان ها

در این مدل از کامپوزیت دندان به هیچ عنوان تراش داده نمی شوند به همین دلیل دارای مزایای زیادی هستند:

در روش های قدیمی تر که دندان تراش داده می شود، ممکن است حساسیت های مختلفی بروز داده شود. در کامپوزیت بدون تراش دندان ها روش به دلیل تراش نخوردن دندان و لایه بسیار نازک کامپوزیت کمترین میزان حساسیت به وجود می آید.

کامپوزیت بدون تراش دندان ها برای افرادی که از عمل های جراحی و یا کارهای دندان پزشکی ترس و دلهره دارند بسیار مفید است. در این روش فقط لایه نازک کامپوزیت بر روی دندان قرار می گیرد.

یکی از بهترین مزیت هایی که این روش دارد این است که روکش به طور کامل به دندان می چسبد. از آن جایی که این نوع کامپوزیت بسیار نازک است کاملا به سطح دندان می چسبد و از ورود آلودگی به سطح دندان جلوگیری می کند. در روش های قدیمی به دلیل تراش خوردن دندان و وجود مواد پر کننده بر سطح دندان روکش کامپوزیت به سطح دندان نمی چسبد و همین امر باعث رسیدن آلودگی به سطح دندان می شود.

استفاده از این روش بسیار راحت و آسان است و در کمترین زمان ممکن بر روی دندان قابل نصب است.

البته توجه داشته باشید به دلیل نازک بودن روکش های کامپوزیت بدون تراش دندان ها ممکن است تمام لکه های موجود در دندان پوشیده نشوند.

مزایای کامپوزیت بدون تراش دندان هامزایای کامپوزیت بدون تراش دندان ها

گاهی اوقات ساختار دندان بیمار به صورتی است که حتما نیاز به تراش دارد. به عنوان مثال دندان های فرد تا حدودی جلو آمده اند یا برخی دندان ها با سایر دندان ها در یه خط صاف قرار ندارند. در این موارد حتما نیاز به تراش دندان وجود دارد.

تراش خوردن دندان باعث ایجاد بیماری های از جمله از بین رفتن مینای دندان و نازک شدن و از بین رفتن سختی دندان می شود. همچنین ممکن است در طولانی مدت رنگ طبیعی دندان نیز عوض شود به همین دلیل استفاده از کامپوزیت بدون تراش دندان های روشی بسیار مفید برای اصلاح ساختار دندان ها و زیباتر شدن لبخند می شود.

توجه داشته باشید گاهی اوقات کامپوزیت های نازک تر دارای هزینه درمانی بالاتری نسبت به کامپوزیت های دیگر دارند. لازم است قبل از هر کاری با دندان پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.