کامپوزیت آی پی اس چیست؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 کامپوزیت آی پی اس چیست؟

کامپوزیت آی پی اس یک کامپوزیت جهانی و نانو هیبریدی برای روش های ترمیمی زیبایی دندان است.

این کامپوزیت در 32 رنگ و 5 سطح شفافیت موجود است. اجزای اصلی مواد و نتایج به دست آمده در ترمیم ها قابل مقایسه با نمونه های سرامیک است. این کامپوزیت دارای درخشش بالا و فلورسانس طبیعی مورد نیاز برای تولید ترمیم های زیبا و طبیعی با راندمان قابل توجه است.

کامپوزیت آی پی اس کامپوزیت بسیار زیبایی برای پر کردن حفره در دندان های قدامی و خلفی است. بنابراین، انواع مختلفی از ویژگی های آناتومیکی را می توان برای آن برشمرد. با استفاده از مواد توصیف پذیر جریان IPS Empress Direct Effect و IPS Empress Direct Color محدوده هر ترمیم را می توان به صورت خلاقانه تنظیم کرد. مواد به سادگی زیر لایه پوشش نهایی اعمال می شوند. مواد مات با رنگ روشن، نقاب های دندان های ناخواسته، سطوح فلزی در معرض دید و رشد هسته در ناحیه قدامی و خلفی را می پوشانند.

کامپوزیت آی پی اس چیستکامپوزیت آی پی اس چیست

ترمیم های صورت گرفته با این کامپوزیت بسیار طبیعی به نظر می رسند. محصولات این گروه رویه های مربوط به ترمیم مستقیم دندان ها را شامل می شوند. از آماده سازی تا مراقبت های ترمیمی محصولات به صورت بهینه با یکدیگر هماهنگ شده و پردازش و کاربرد موفقیت آمیز را امکان پذیر می سازند. سیستم این نوع کامپوزیت مبتنی بر این اصل است که ساختار عاج جایگزین عاج و ساختار مینا توسط یک جایگزین مینایی است. مواد عاج از خصوصیات مات و مایع طبیعی برخوردار هستند و بنابراین سایه کلی از داخل دندان را تحت تأثیر قرار می دهند. مواد مینای دندان شفاف تر هستند. این اجازه می دهد تا نور به طور طبیعی در مواد عاج پراکنده شود.

نزدیک به 20 سال است که نام کامپوزیت آی پی اس با بالاترین سطح زیبایی شناسی در تولید خصوصیات دندان طبیعی همراه است. این سیستم با تولید بیش از 40 میلیون ترمیمی که تا به امروز با این مواد ساخته شده است، به تولید نتایج طولانی و با ظاهر طبیعی و حفظ استانداردهای با کیفیت بالا شهرت یافته است. با گذشت سال ها، سیستم کامپوزیت آی پی اس به طور مداوم توسعه یافته است تا با آخرین روندها همگام شود.

کاربرد کامپوزیت آی پی اس

تفاوت عمده این مدل با سایر کامپوزیت ها وجود ذرات سرامیکی در آن هاست. از این مدل کامپوزیت ها برای اصلاح تاج دندان ها، اصلاح لبخند و همچنین پر کردن دندان استفاده می شوند.

مزایای کامپوزیت آی پی اس

این نوع کامپوزیت به دلیل وجود ذرات سرامیکی دارای ویژگی ها و مزایای زیادی است که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

  • تنوع رنگ و میزان شفافیت: کامپوزیت های آی پی اس در 32 رنگ مختلف و همچنین 5 سطح شفافیت تولید می شوند. همچنین به دلیل وجود سرامیک رنگ پذیری بسیار پایینی دارند.
  • طبیعی بودن: این کامپوزیت ها ظاهری بسیار طبیعی دارند و همچنین به دلیل وجود سرامیک و عبور نور از آن بسیار براق و شبیه به دندان های واقعی هستند.
  • یکی از مهم ترین مزیت های این نوع کامپوزیت این است که برای استفاده به هیچ عنوان دندان بیمار تراش داده نمی شود. همین امر باعث محبوبیت این مدل شده است.
  • نتایج طولانی مدت: این کامپوزیت ها در مدت زمان زیادی قابل استفاده هستند و باعث زیبایی لبخند می شوند.
  • امکان جابه جایی دقیق این مواد وجود دارد و به راحتی می توان برای کاربرد مورد نظر استفاده کرد.
  • این کامپوزیت برای آب بندی طولانی مدت هر نوع شکاف و همچنین ترمیم های کوچک از هر نوعی به کار برده می شود.
  • در کامپوزیت آی پی اس قدرت ، مقاومت در برابر شکستگی ، کدورت ، شفافیت ، پولیش پذیری و جابجایی در یک بسته بندی قرار گرفته است.
  • از ترمیم های ساده کلاس V گرفته تا شکستگی های پیچیده تر کلاس IV و روکش های مستقیم با این کامپوزیت امکان پذیر است. همچنین این امکان را فراهم می کند تا با اطمینان خاطر از این که سال ها دوام خواهد داشت، حداکثر نتایج زیبایی را نتیجه دهد و در کاهش خرابی دندان و بودجه بیمار بسیار محافظه کارانه است.
  • این کامپوزیت نیز مشابه سایر مدل ها قابلیت ترمیم و بازسازی دارد و در صورتی که دچار آسیب شود نیاز به تعویض کامل وجود ندارد.

کامپوزیت آی پی اس بسیار حساس است و برای روش های مستقیم ترمیم دندان مورد استفاده قرار می گیرد. این کامپوزیت ها در سه سطح سایه عقیق (Trans Opal) ، سایه شفاف (Trans 30) و سایه مینا (Enamel Bleach XL) به کار برده می شوند.

آی پی اس یک کامپوزیت عالی است که می تواند در ترمیم های خلفی روزمره مورد استفاده قرار گیرد و همزمان نتایج قابل توجه و برجسته ای را در موارد حساس و پرتحرک ترین موارد زیبایی قدامی انجام دهد. ترمیم کامپوزیت قدامی مستقیم برای هر دندانپزشکی دشوار است، و بیماران انتظار بیشتری از دندانپزشک خود دارند تا بتوانند بهترین ها را به آنها ارائه دهند و این کار را با هزینه رقابتی انجام دهند.

در زیر می توانید تصویر قبل از استفاده و بعد از استفاده از این نوع کامپوزیت را ببینید.

قبل از استفاده از کامپوزیت:

قبل از استفاده از کامپوزیتقبل از استفاده از کامپوزیت

بعد از استفاده از کامپوزیت:

بعد از استفاده از کامپوزیتبعد از استفاده از کامپوزیت

بعد از استفاده از کامپوزیت باید از آن ها مراقبت کرد و با رعایت بهداشت دهان و دندان از عفونت ها و بیماری های لثه جلوگیری کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.