عوارض احتمالی ایمپلنت دندان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عوارض احتمالی کاشت ایمپلنت

در مورد سوانح و عوارض موضعی در کاشت ایمپلنت مقالات مفصلی وجود دارد. مقایسه داده هایی که در این مورد گزارش شده است همیشه آسان نیست زیرا معیارهای مختلفی در طبقه بندی های مختلف رعایت شده است و بین اصطلاحات تصادف و عارضه اشتباه وجود دارد. تصادف حوادثی است که در طی عمل جراحی اتفاق می افتد و عارضه همه بیماری های پاتولوژیک هستند که بعد از عمل ظاهر می شوند. روش های تشخیصی مناسب و تکنیک های جراحی برای پیشگیری و درمان عوارض نیز توضیح داده شده است.

عوارض احتمالی کاشت ایمپلنتعوارض احتمالی کاشت ایمپلنت

روش ها و اصطلاحات متنوعی که در ادبیات مربوط به حوادث و عوارض کاشت ایمپلنت به کار رفته است، معیارهای توصیفی را توصیف می کنند که بدون توجه به تمرکز متفاوت، ممکن است مورد پذیرش جهانی قرار گیرد. وقایع را در نظر می گیرد و مبتنی بر تمایز بین اصطلاحات تصادف و عارضه است. عوارض مرحله اولیه در دوره بعد از عمل فوری ظاهر می شود و در بهبودی مداخله می کند و عوارض اواخر مرحله در طی فرآیند استخراج مجدد به وجود می آید.

بعد از ریزش دندان، فرد ممکن است به دنبال تعویض دندان باشد تا عملکرد و زیبایی شناسی وی بازگردد. کاشت ایمپلنت در طی یک دهه گذشته مطابق با پیشرفت های علم و خواسته ها و نیازهای بیمار به طور قابل توجهی بهبود یافته و توسعه یافته است. گزینه های متعارف در پروتزنتیک برای جایگزینی یک دندان منفرد از دست رفته شامل دندان مصنوعی جزئی قابل جابجایی، پل ارتباطی جزئی و کامل و کاردستی با اتصال رزین است. کاشت ایمپلنت در طی سالیان متمادی محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده است زیرا قادر به بازگرداندن عملکرد در حالت عادی در هر دو قوس جزئی و کاملاً فشرده هستند. با وجود شواهد قابل توجهی ، پروتز ثابت پشتیبانی شده از ایمپلنت کاملاً به عنوان یک گزینه درمانی قابل اعتماد برای جایگزینی دندان های مفقود شده یک یا چند مورد شناخته شده است. در حالی که کاشت ایمپلنت به طور فزاینده ای به گزینه جایگزینی برای دندان های از دست رفته تبدیل می شوند، اما موانع مرتبط با آنها به تدریج ظهور می کنند.

شناخت الگوی ریزش دندان در یک جمعیت، در تعیین کیفیت مراقبت های بهداشتی از دندان کمک می کند ، که از نظر جغرافیایی و فرهنگی بین کشورها متفاوت است. مطالعات نشان داده است که پوسیدگی دندان و بیماری های پریودنتال دلایل مکرر برای کشیدن دندان است.

مشکلات ایجاد شده بعد از ایمپلنتمشکلات ایجاد شده بعد از ایمپلنت

هنگامی که یک دندان از بین رفت ، فرد ممکن است به دنبال تعویض آن باشد تا عملکرد و زیبایی شناسی وی بازگردد. پروتزهای بالینی در طی یک دهه گذشته مطابق با پیشرفت های علم و خواسته ها و نیازهای بیمار به طور قابل توجهی بهبود یافته و توسعه یافته است.

در حال حاضر، هر دو کاشت ایمپلنت تاج منفرد و پروتزهای جزئی ثابت پشتیبانی شده از ایمپلنت (FPDs) گزینه جایگزینی برای پروتزها و پل های معمولی در دسترس است. اساس کاشت ایمپلنت دندانی، ترکیب استخوان سازی است ، که در آن استئوبلاست ها رشد می کنند و مستقیماً با سطح تیتانیوم ایمپلنت ها که به صورت جراحی داخل استخوان آلوئول قرار می گیرند ، ادغام می شوند.

بررسی های سیستماتیک متعددی در مورد بقا و عوارض FPD هایی که توسط لانه گزینی پشتیبانی می شوند انجام شده است. نرخ بقای خوب تا 10 سال برای FPD های تک واحدی و چند واحدی گزارش شده است. با وجود شواهد قابل توجهی ، پروتزهای پشتیبانی شده با ایمپلنت کاملاً به عنوان یک گزینه درمانی قابل اعتماد برای جایگزینی دندان های مفقود شده یک یا چند مورد شناخته شده اند. با این حال ، میزان بقا به طور کلی به پروتز مراجعه می کند که خدمات بالینی خود را در طول دوره پیگیری قطعی ادامه داده و این لزوماً باعث عاری از عوارض آنها نمی شود.

در حالی که کاشت های دندانی به طور فزاینده ای به گزینه جایگزینی برای دندان های از دست رفته تبدیل می شوند ، اما موانع مرتبط با آنها به تدریج ظهور می کنند. هدف از بررسی حاضر ، بحث در مورد عوارض خاص مرتبط با کاشت ایمپلنت است. پروتکل های مدیریتی و وسایل ممکن برای جلوگیری از برخی از عوارض نیز به طور خلاصه مورد بحث قرار گرفته است.

عوارض مرتبط با ایمپلنت های دندانی

تاج های مجزا از ایمپلنت و چندین پل پشتیبانی شده از ایمپلنت ممکن است از عوارض مختلف مکانیکی ، بیولوژیکی یا فنی رنج ببرند. انتخاب ضعیف بیمار یکی از مهمترین عواملی است که در ایجاد نارسایی در دندانپزشکی ایمپلنت اثر منفی می گذارد.

عفونت دندانعفونت دندان

عوارض مکانیکی

عوارض مکانیکی معمولاً عاقبت بارگذاری بیش از حد مکانیکی هستند. عواملی که در بارگذاری بیومکانیکی نقش دارند ، موقعیت ضعیف / آنژیو ایمپلنت (تمایل ایمپلنت ، جبران افقی کاشت و جبران آپیکال کاشت) ، پشتیبانی خلفی ناکافی (یعنی از بین رفتن دندان های خلفی) و استخوان نامناسب در دسترس نیستند. حضور نیروهای بیش از حد به دلیل عادت های پیش از عمل باعث از بین رفتن دندان می شود.

مانند هر عمل جراحی ، عمل جراحی کاشت ایمپلنت خطرات سلامتی را نیز به همراه دارد. اگرچه مشکلات نادر است و در صورت بروز آنها معمولاً جزئی هستند و به راحتی درمان می شوند.

عفونت در محل کاشت

گاهی اوقات ایمپلنت به لثه ، دندان و یا رگ های خونی یا ساختار اطراف آن آسیب می رساند.

آسیب عصبی می تواند باعث درد، بی حسی یا سوزن شدن در دندان ها، لثه، لب و یا چانه فرد بیمار می شود

مشکلات سینوس، هنگامی که از ایمپلنت های دندانی در فک بالا استفاده می شود باعث مشکلات سیسنوسی می شود.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.