زمان تعویض لمینت دندان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زمان تعویض لمینت دندان 

هنگامی که دندان های شما دچار عیب و نقص می شوند دیگر نمی توانید به راحتی در حضور دیگران لبخند بزنید. لمینت دندان "پوسته" هایی نازک با رنگ دندان هستند که قسمت جلویی دندان را می پوشانند و عیب های دندان های شما را پنهان می کنند و باعث ایجاد دندان های سفیدتر و محکم تر می شوند.

این یک سرمایه گذاری قابل توجه برای بسیاری از افراد است، که می خواهند مطمئن شوند که روکش های آنها خوب به نظر می رسند و تا سال ها می توانند از آن استفاده کنند.

طول عمر لمینت دندانطول عمر لمینت دندان

بیشتر بیماران در مرحله ای از عمر خود، لمینت های خود را تعویض می کنند، زیرا روکش ها تا چند سال دوام می آورد. وقتی این زمان فرا رسید، دندانپزشک روکش های شما را صیقل داده یا تعویض می کند. البته مقدار کمی از مینای دندان با روکش های قدیمی برداشته می شود. اگر دندان های طبیعی شما دیگر حاوی مینا به اندازه کافی برای حفظ روکش جدید نیستند، تاج می تواند جایگزینی مناسب باشد.

چرا باید روکش ها تعویض شوند؟

لثه به تدریج به عقب کشیده می شود و حاشیه بین ریشه دندان و روکش را در معرض دید قرار می دهد. ممکن است در این حاشیه یک خط لکه دار یا قهوه ای ریز وجود داشته باشد. به دلیل ضعیف شدن مواد لمینت بر اثر فشار کاربری روزانه، ممکن است روکش ها به مرور زمان تراش خورده یا شکسته شوند.

دندان هایی که بر روی آن ها روکش کشیده شده است، زیر آن پوسیده می شوند. اگرچه لمینت های دندان از دوام بالایی برخوردار هستند، روکش می تواند جدا از دندان مورد نظر خود شروع به پوسیدگی کند.

آسیب های وارد شده به لمینتآسیب های وارد شده به لمینت

بهداشت ضعیف دندان و بیماری لثه باعث می شود تا روکش های شما از لثه شما جدا شود. روکش ها به همان اندازه از دندان های عادی نیاز به مراقبت دارند. اگر مراقب دهان خود نیستید، لثه های شما می توانند شروع به پوسیدگی کنند، و شکافی بین روکش و لثه شما ایجاد کند.

چگونه طول عمر لمینت های خود را طولانی تر کنید

با وجود بهترین تلاش های دندانپزشک، اگر به بهترین شکل از دندان های خود مراقبت و نگهداری نکنید روکش های نصب شده برای شما دچار آسیب و فرسودگی می شوند. در ادامه نکته های مهم برای نگهداری از لمینت دندان شما برای مدت زمان بیشتر ارائه شده است:

از دندان های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید. اگر سعی می کنید با دندان های خود چیزهایی را باز کنید یا وسایل غیرغذایی را بشکنید، ممکن است در نهایت روکش دندان خود را بشکنید.

از مصرف دخانیات دوری کنید. استفاده از توتون و تنباکو باعث لکه دار شدن دندان ها می شود و لمینت های زیبای شما را بد رنگ می کند.

از مصرف غذا و نوشیدنی هایی که لکه های زننده در دندان ایجاد می کند خودداری کنید. استفاده از سس پاستا، توت ، نوشابه، چای و قهوه باعث آسیب به ظاهر و رنگ لمینت های شما می شود.

به طور منظم به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا دندان های شما را بررسی و تمیز کند. با مراجعه به پزشک هم به صورت حرفه ای و اصولی دندان های شما تمیز می شوند و هم وضعیت آن ها بررسی می شود. دندان پزشک وضعیت سلامت دندان های شما را بررسی می کند.

افزایش طول عمر لمینتافزایش طول عمر لمینت

روزانه از نخ دندان استفاده کنید. نخ دندان لثه های شما را به شکلی عالی حفظ می کند و می تواند در برابر بیماری لثه که باعث ایجاد شکاف بین لثه ها و روکش های شما می شود محافظت کند.

از یک برس مسواک نرم و خمیردندان بدون ساینده استفاده کنید. حتی مراقبت های مناسب از دندان، اگر بیش از حد باشد، می تواند بعد از گذشت مدتی لمینت دندان شما را از بین ببرد. با لمینت دندان خود به صورتی رفتار کنید که احتمال ماندگاری آن ها بالا رود.

هنگامی که لمینت های دندان شما آسیب ببینند، نیاز به تعویض دارند. در نصب اولیه، دندانپزشک شما مجبور شد مینای دندان را از دندان های طبیعی شما خارج کند تا بتوان به روکش وصل کند. روکش اکنون جای مینای طبیعی شما را می گیرد.

تعویض روکش بسیار مشابه با نصب لمینت برای بار اول است. دندانپزشک به طور کامل موادی که برای روکش قدیمی قرار داده است از بین می برد بعد از این کار باید قالب دقیق دندان های شما را بگیرد و سپس روکش جدید را ایجاد و به دندان های شما پیوند بزند.

افزایش طول عمر لمینت دندان

  • بهداشت روزانه دهان و دندان خود را رعایت کنید
  • به منظور شستن ذرات مواد غذایی و خنثی کردن اسید آن ها، به همراه غذا آب بنوشید
  • از مصرف دخانیات به شدت دوری کنید
  • در حین ورزش هایی که ممکن است باعث آسیب به دهان شوند از گارد محافظ دهان استفاده کنید
  • هرگز از دندان های خود به عنوان ابزار برای وسایل غیر غذایی استفاده نکنید
  • اگر از ساییدگی دندان رنج می برید، می توانید از محافظ شبانه استفاده کنید.

لمینت ها بسیار زیبا، طبیعی و مقاوم هستند اما باز هم بعد از مدتی عمرشان به پایان می رسد و باید تعویض شوند. توجه داشته باشید برای استفاده از لمینت دندان مقداری از سطح دندان تراشیده می شود و بعد از این کار دیگر هرگز نمی توانید دندان را به حالت بدون روکش قبل برگردانید. طول عمر لمینت ها بسیار بیشتر از کامپوزیت ها می باشد و تقریبا بین 10 سال تا 20 سال عمر می کنند و بعد از این مدت باید اقدام به تعویض لمینت دندان کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.