روش های داشتن لبخندی زیبا

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم؟

داشتن لبخندی زیبا همواره و در هر شرایطی باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود. روش های مختلف پزشکی برای ایجاد لبخند زیبا وجود دارد. لبخند زیبا شامل قرار دادن تاج های دندانی بر روی تمام دندان ها یا حداقل بر روی تمام دندان های قابل مشاهده در هر دو فک است که باعث زیبایی دندان ها و لبخند می شود.

چگونه لبخندی زیبا داشته باشیمچگونه لبخندی زیبا داشته باشیم

لبخندی زیبا با استفاده از روکش ها

لبخند کامل و سفید، به عنوان مثال لبخند زیبا، هنگامی امکان پذیر می شود که دندان های بیمار با استفاده از روکش ها به طور کلی درمان شوند و از کیفیت کامل برخوردار شوند. همچنین تمام آسیب های مختلف از جمله خرد شدن، یا پر کردن یا زردی دندان ها پوشیده شود. تعداد زیادی از افراد مشهور تحت این رویه قرار می گیرند. با این حال، در عمل ، یک وضعیت معمول این است که یک بیمار دوست دارد با استفاده از روکش ها ، لبخندی زیبا داشته باشد، اما از اینکه دندان هایش به اندازه کافی سالم نیستند، یا دارای آسیب هایی هستند، یا تعداد کافی برای انجام روکش ندارند، آگاه نیستند. شرط این است که تمام دندان ها از جمله دندان مولر وجود داشته باشد و به درستی گذاشته شود.

ایجاد لبخند زیبا برای بیمارانی که از روکش استفاده می کنند، بسیار لذت بخش است، زیرا این حداقل روش تهاجمی است که تحول چشمگیری به لبخند شما می بخشد.

راه داشتن لبخند زیباراه داشتن لبخند زیبا

دستیابی به لبخندی زیبا با تاج و پل

مورد شایع تر داشتن لبخندی زیبا با قرار دادن تاج ها و پل ها بر روی دندان های طبیعی است که دارای سطح پیچیدگی متوسط، در نیمه راه بین استفاده از روکش ها و استفاده از کاشت با تاج دندان است. از این روش هنگامی استفاده می شود که بیمار حداقل نیمی از دندان های خود را در شرایط خوبی داشته باشد، در حالی که نیمی دیگر ریشه سالم و فله کافی برای سوار کردن آنها با تاج دارد. در فضایی که یک یا دو دندان از دست رفته است، ممکن است پلی بدون عوارض اساسی قرار بگیرد، اما اگر تعداد بیشتری دندان از بین رفته باشد، باید ایمپلنت ها را معرفی کنیم که به عنوان یک روش آماده سازی برای قطعه پیچیده تر پروتز عمل می کند.

 

کاشت دندان و لبخندی زیبا

در بسیاری اوقات، لبخند زیبا بیشتر با استفاده از کاشت ایمپلنت حاصل می شود، زیرا اکثر بیماران تعداد کافی دندان ندارند و به خصوص دندان های سالم کافی برای روکش، تاج یا پلی که لبخند زیبا تولید می کند، ندارند. ابتدا ریشه ها و دندان های تعیین شده برای استخراج کشیده می شوند زیرا در کار نهایی قابل استفاده نخواهد بود. این بدان معنی است که بیمار قبل از قرار دادن ایمپلنت در سوکت هایی که قبلاً دندان در آن قرار داشت، جزئی یا کاملاً بدون دندان خواهد بود.

لبخند زیبا با کاشت دندانلبخند زیبا با کاشت دندان

از نظر زیبایی شناختی، بهترین حالت در صورتی حاصل می شود که بیمار دندان های خود را داشته باشد که اغلب اینگونه نیست، زیرا انتقال بین تاج یا روکش و لثه طبیعی ترین است. وقتی تخمین زده می شود که نقص استخوان و لثه قابل توجه است، از پرسلن صورتی به عنوان استتار استفاده می شود، که تقریباً همیشه در بی دندان بودن کامل است که در آن سطح زوال استخوان خیلی زیاد است.

انتخاب کاشت و تاج

بسته به شرایط، که شامل وضعیت استخوان فک، وضعیت سینوس ها، اعصاب و سایر پارامترها می باشد، پزشک تعدادی از گزینه های مختلف را برای انتخاب از نظر نوع کاشت و تاج به شما معرفی خواهد کرد.

مدلی که مورد استفاده قرار می گیرد به ندرت یک عامل تعیین کننده است، با تمرکز بیشتر روی موقعیت کاشت و تعداد آنها، نشاط بافت استخوانی و لثه در اطراف کاشت است. پیوند بین کاشت و لثه نیز مهم است زیرا بافت لثه در اطراف مانع اصلی در برابر باکتری ها است.

محدودیت های استفاده از روش لبخندی زیبا

موفقیت و ماندگاری در هرگونه بازسازی کامل برای ایجاد لبخندی زیبا ، در تأمین عملکرد دندان ها و فک تاثیر می گذارد، و مرحله اول آن شامل رضایت از لبخند است.. اگر می خواهید هر کاری مانند پروتز را به صورت طولانی مدت انجام دهید ، پزشک باید بتواند آن را برای شما معرفی کند و ضمانت هایی به شما ارائه دهد، باید دندان ها را حداقل تا پایین دندان های مولر اول ، در هر دو فک و هر دو طرف بپوشاند. بعضی اوقات بیمارانی که فاقد دندان های پشت هستند، می خواهند فقط قسمت های جلویی را بازسازی کنند، اما دستیابی به این کار بسیار دشوار است و تنها با استفاده از کاشت های متعدد، امکان پذیر است زیرا دندان های جلویی باید توسط دندان های پشتی پشتیبانی شوند. همچنین بسیاری از بیماران که دندان های سالم تری دارند ترجیح می دند بر روی دندان های خود از روکش استفاده نکنند.

هنگام انتخاب روش های مختلف اصلاح طرح لبخند مانند روکش های مختلف، اصلاح تاج یا ترکیب روش ها گاهی اوقات بیماران دچار سردرگمی بین روش ها می شوند. با سفیدتر کردن دندان های خود نمی توانید به سطح سفیدی مورد نیاز برای لبخندی زیبا برسید، اما می توانید آنها را کمی سفیدتر از رنگ طبیعی کنید. علاوه بر این، نمای سفیدی حاصل از سفید شدن باید حفظ شود، یا در غیر این صورت ممکن است رنگ قبلی بازگردد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.