بهترین راه نگهداری از ونیرهای دندان

بهترین شکل نگهداری از ونیرهای دندان

برای بهبود سریع و چشمگیر ظاهر شما با برطرف کردن مشکلات دندانپزشکی زیبایی هیچ راهی بهتر از روکش ونیر وجود ندارد. با استفاده از ونیر دندان پزشکی می توانید آسیب ها، پوسیدگی، شکاف ها و تمام موارد زننده دندان را با روکش های مختلف دندان تعمیر کنید. ونیرها یک راه حل بسیار سریع ارائه می دهند و لبخند کاملی و درخشان را به شما می بخشد که باعث افزایش اعتماد به نفس و زیبایی لبخند شما می شود.

نگهداری از ونیرهانگهداری از ونیرها

اگر چه ونیرهای دندان از دندان های طبیعی مقاوم تر هستند اما باز هم نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند. اگر می خواهید ونیرهای دندان شما دوام داشته باشند باید مراقب روکش های خود باشید. درست همانطور که باید دندان های طبیعی خود را تمیز نگه دارید و آن ها را حفظ کنید تا زیبا و درخشان و زیبا نگه داشته شوند، باید قدم هایی بردارید تا مطمئن شوید که روکش پرسلن شما برای سال های بعد لبخند شما را تقویت می کند. در غیر این صورت می توانید دندان ها و ونیرهای شما پوسیده می شوند و پلاک و تارتار در آن ها مشاهده می کنید، همچنین رنگ های ناخوشایند روی دندان ایجاد می شود.

با مراقبت مناسب، روکش های شما می توانند 10 سال یا بیشتر عمر کنند و همچنان مانند همان روزی که نصب کرده اید، به نظر برسند. در اینجا چند نکته برای نگهداری از ونیرهای دندان شما ارائه می شود و با استفاده از این نکات ونیرهای شما بیشتر عمر می کنند.

  1. نکات بهداشتی دهان و دندان را رعایت کنید

اگر بعد از هر وعده غذایی، یا حداقل روزانه دو بار با دهانشویه دهان خود را، بشویید و شستشو دهید، در مسیر صحیحی قرار دارید تا ونیرهای خود را تمیز و مرتب نگه دارید. با این وجود، ممکن است بعضی مواقع نیاز به مراجعه به پزشک وجود داشته باشد.

بزرگترین مشکلی که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند، یادگیری نحوه مسواک زدن و نخ زدن با روکش ها است. اگر هنگام مسواک زدن با خشونت این کار را انجام دهید باعث آسیب به دندان ها، ایجاد ترک روی روکش ها می شود. استفاده درست و اصولی از نخ دندان و مسواک برای نگهداری از ونیرهای دندان بسیار مهم است.

  1. خمیر دندان خود را تغییر دهید

علاوه بر تغییر تکنیک های خود هنگام بهداشت دندان، بعد از استفاده از روکش ها ، خمیر دندان خود را تغییر دهید. دلیل تغییر خمیر دندان این است که بعضی خمیر دندان ها حاوی مواد ساینده هستند که به روکش های دندان آسیب وارد می کنند. برخی خمیر دندان های سفت و سخت که به منظور جلا دادن لکه های روی دندان ها هستند باعث آسیب به ونیر های دندان می شوند.

استفاده از خمیر دندان مناسباستفاده از خمیر دندان مناسب

هنگامی که دندانپزشک شما روکش ها را انتخاب می کند، آنها را با دقت با دندان های اطراف مطابقت می دهد ، بنابراین لبخندی زیبا و یکدست برای شما ایجاد می شود. خمیر دندان های سفید کننده به شما در جلوگیری از لکه دار شدن دندان های طبیعی و متفاوت بودن از روکش های شما به مرور زمان کمک کند. همچنین می تواند به جلوگیری از ایجاد رنگ روی روکش ها کمک کند.

  1. از خوردن مواد غذایی که باعث آسیب به ونیرهای دندان می شوند خودداری کنید

تمام مواد غذایی می توانند برای روکش های شما و همچنین دندان های طبیعی مضر باشند. به عنوان مثال، جویدن یخ یا آب نبات سخت می تواند به همان اندازه به هر دو آسیب برساند ، باعث ایجاد تراشه ها و ترک های ناخوشایند می شود.

ونیرهای دندان به راحتی لکه دار نمی شوند اما از آن جایی که غذاها و نوشیدنی هایی مانند قهوه ، چای ، شراب ، زغال اخته روی رنگ طبیعی دندان ها تاثیر می گذارند و می توانند دندان های طبیعی را در کنار روکش ها لکه دار کنند و باعث ایجاد اختلاف رنگی قابل توجه در طول زمان می شوند.

  1. ترک عادت های نادرست

می دانید که استفاده از محصولات تنباکو به طور کلی برای سلامتی شما بد است ، اما می تواند به ویژه برای سلامتی دهان شما مضر باشد. علاوه بر خطرات بسیار زیادی که سیگار و سایر محصولات دخانی ، برای سلامتی شما ایجاد می کند، بر رنگ روکش های دندان شما نیز تاثیر می گذارند. اگر می خواهید از ظاهر ونیرهای دندان خود محافظت کنید از مصرف دخانیات پرهیز کنید.

  1. به طور مرتب به دندان پزشک خود مراجعه کنید

برای حفظ روکش و همچنین دندان های طبیعی و سلامت دهان و دندان به طور کلی باید موارد مختلفی را رعایت کنید. با رعایت صحیح بهداشت دهان و دندان و نحوه آگاهی از چگونگی آسیب رساندن مواد مختلف به روکش ها، می توانید گام هایی را در پیش بگیرید تا لبخندتان سال ها زیبا به نظر برسد.

باید برای تمیز کردن و معاینه مرتباً به دندانپزشک خود مراجعه کنید، حتی اگر روکش ها دچار آسیب و پوسیدگی نشوند. مراجعه به پزشک هر شش ماه یکبار برای تمیز کردن ونیرهای دندان بسیار تاثیرگذار است. رعایت نکات بهداشتی و مراقبت از دهان و دندان نه تنها برای سالم ماندن ونیرها مفید است بلکه از بیماری های لثه و مشکلات دهان و دندان نیز جلوگیری می کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.