ایمپلنت برای افراد مبتلا به دیابت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایمپلنت دندان برای افراد مبتلا به دیابت

عمل جراحی ایمپلنت دندان به روشی گسترده برای توانبخشی دندان تبدیل شده است و روشی مطمئن و قابل پیش بینی است. عوامل خطر محلی و سیستمیک می توانند منجر به بالاترین میزان شکست شوند. دیابت قارچی یک بیماری مزمن است که با قند خون همراه است و عوارض جانبی زیادی ایجاد می کند. دیابت به عنوان یک منع مصرف نسبی برای عمل جراحی ایمپلنت بحث برانگیز است. از آنجا که تعداد بیماران مبتلا به دیابت افزایش می یابد، تعداد بیشتری بیمار دیابتی وجود دارد که خواستار انجام روش های کاشت هستند. هدف ما پاسخ دادن به این سؤال بود که "آیا بیماران دیابتی با ایمپلنت دندان در مقایسه با کنترل سالم میزان عوارض بالاتری دارند؟" . بیماران مبتلا به دیابت ضعیف کنترل شده از اختلال در استخوان ادغام ، افزایش خطر پری ایمپلنت و سطح بالاتر نارسایی ایمپلنت رنج می برند. تأثیر مدت زمان بیماری کاملاً مشخص نیست. به نظر می رسد مصرف آنتی بیوتیک ها و کلرهگزیدین باعث بهبود موفقیت در کاشت می شود. هنگامی که دیابت به خوبی کنترل می شود، روش های کاشت ایمپلنت با ضریب عارضه مشابه بیماران سالم و قابل پیش بینی است.

دیابت بالا و نارسایی ایمپلنتدیابت بالا و نارسایی ایمپلنت

کاشت دندان برای افرادی که از دیابت رنج می برند ممنوع نیست، اما اگر مبتلا به دیابت هستید، باید بدانید که در مقایسه با سایر افراد در معرض خطر بیشتری برای نارسایی ایمپلنت هستید. اگر مبتلا به دیابت کنترل نشده هستید، به هیچ وجه نباید این روش را انتخاب کنید، با این حال، افراد مبتلا به دیابت کنترل شده اغلب از ایمپلنت دندان استفاده می کنند و مشکلی برای آن ها به وجود نمی آید.

چالش هایی برای بیماران دیابتی

بیماران دیابتی احتمالاً از بیماری لثه رنج می برن ، به خصوص اگر دیابت آنها تحت کنترل نباشد. بیماری پیشرفته لثه باعث می شود لثه ها از دندان جدا شوند و استخوان را تضعیف کنند. تا زمانی که بیماری لثه معالجه و محفوظ نمانده باشد، ایمپلنت توصیه نمی شود.

دیابت به مکانیسم های درمانی طبیعی بدن آسیب می رساند. بیماران مبتلا به دیابت معمولاً برای بهبودی از عمل جراحی مدت زمان بیشتری لازم دارند و دوره بهبودی طولانی تری را تجربه می‌کنند. این روند بهبودی، خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت دارد. عفونت های پیش از درمان قابل درمان هستند، اما در بعضی موارد می توانند منجر به نارسایی ایمپلنت دندان شوند.

ایمپلنت دندان برای افراد دیابتیایمپلنت دندان برای افراد دیابتی

میزان نارسایی ایمپلنت دندان در افراد مبتلا به دیابت کاملاً زیاد است. این امر عمدتاً به این دلیل است كه افراد مبتلا به دیابت نوع 1 یا نوع 2 برای بهبودی زخم ایمپلنت جراحی مدت طولانی نیاز دارند.

با این حال پیشرفت ها و تحقیقات جدید در مورد عمل های جراحی کاشت دندان اکنون تأیید می کند که بیماران دیابتی موفقیت بالاتری در عمل جراحی ایمپلنت دندانی نسبت به گذشته دارند. طبق جدیدترین تحقیقات انجام شده، افرادی که به دیابت کنترل شده و کنترل نشده مبتلا هستند دارای شانس برابر برای انجام عمل جراحی ایمپلنت دندانی هستند و تنها تفاوت آن در افراد دارای دیابت ضعیف است که به زمان بیشتری برای بهبود ایمپلنت قبل از قرار دادن پروتز نیاز دارند.

افراد دیابتی می توانند هر چهار نوع روش کاشت دندان را که در حال حاضر در زمینه دندانپزشکی زیبایی انجام می شود، انتخاب کنند. با این حال، مشاوره مناسب با دندانپزشک و بحث در مورد میزان موفقیت و دلایل شکست باید قبل از انتخاب یک روش به خوبی درک شود تا حداکثر نتیجه حاصل شود.

ایمپلنت های دندانی برای افراد مبتلا به دیابت: خطرات و ایمنی

از دست دادن دندان منجر به لبخندهای ناخوشایند می شود که می تواند بر اعتماد به نفس و عزت نفس تأثیر بگذارد. این مشکل می تواند ناشی از بهداشت دهان و دندان بد، تغذیه نامناسب، سنگ زنی دندان ها، سیگار کشیدن و حتی نوشیدن الکل باشد.

کاشت دندان یکی از موثرترین و آسان ترین راه حل های دندانپزشکی برای از بین بردن آسیب دندان است. دندانپزشک شما یک ماکت از دندان هایی که باید تعویض شوند تهیه می کند. سپس آنها با جراحی جایگزین دندان های شما می شوند.

ایمپلنت و خطرات آن برای افراد دیابتیایمپلنت و خطرات آن برای افراد دیابتی

با این وجود بسیاری از افراد مبتلا به دیابت و افرادی که به بیماری لثه مبتلا هستند نگران ایمنی و خطرات ناشی از این روش دندانپزشکی هستند. بیشتر افراد فکر می کنند که کاشت دندان برای مبتلایان به دیابت ایمن نیست. افراد دیابتی آهسته تر بهبود می یابند و این دلیل اصلی بسیاری از دندانپزشکان در اجازه دادن به دیابتی ها برای جراحی کاشت نیست.

با این حال ، یک مطالعه در سال 2014 توسط محققان مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس نشان داد که هیچ ارتباطی بین سطح قند خون بالا و عوارض یا نارسایی با کاشت وجود ندارد. محققان 117 بیمار را در کل 234 کاشت ایمپلنت مطالعه کردند. پس از گذشت یک سال، آنها دریافتند که هیچکدام از ایمپلنت های قرار داده شده با مشکل مواجه نشده اند.

بنابراین برای پاسخ به سوال ما در مورد ایمنی ایمپلنت دندان با دیابت، جواب مثبت است. در طول عمل جراحی و روند بهبودی، جایگزینی بی خطر است. اگر مبتلا به دیابت هستید و نگران امنیت خود هستید اما می خواهید دندان گمشده خود را نیز جایگزین کنید ، یک مطالعه دقیق نشان می دهد که ایمپلنت دندان برای شما کاملاً بی خطر خواهد بود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات واتس اپ فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام
آپارات فیسبوک توییتر لینکدین اینستاگرام

تماس بگیرید!

13 73 12 86 021

یا از طریق فرم نوبت دهی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید!

مطالب دندانپزشکی


کلیه حقوق این سایت متعلق به دندانپزشکی آریاس می‌باشد.